Posted on

Dzieci rosną, meble nie – wybierz odpowiedni zestaw dla dziesięciolatka

Jak to mawiają: “Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot”. Czy tak jest, niech każdy sam
odpowie sobie na to pytanie. Jedno jest pewne, im starsze dzieci, tym więcej ich potrzeb. Przykładem może być wyposażenie pokoju, gdzie niemowlak tak naprawdę potrzebuje jedynie łóżeczka i bliskości mamy, zaś pięcio – czy dziesięciolatek potrzebują o wiele więcej mebli.
Dziś przedstawimy Wam kwestię wyposażenia pokoju dziecka, które ma 10 lat. Z jednej strony musicie pamiętać, że jest to jeszcze dziecko, z drugiej zaś, że niedługo stanie się nastolatkiem, który może mieć zupełnie inne potrzeby. Zastanówcie się zatem, jak urządzić jego pokój, aby za kolejne 5 lat nie robić kolejnego remontu.

Funkcjonalność czy design?

Jak możecie się spodziewać, niezależnie od tego, czy będziecie wybierać meble dla chłopca czy meble dla dziewczynki, może okazać się, że będziecie mieli zupełnie inne wyobrażenie, niż Wasz dzieci. Co zrobić w takim wypadku? Ulec i kupić designerskie, ale mało funkcjonalne, czy jednak przekonać pociechę, że powinna wybrać meble, które pozwolą jej nie tylko odpocząć, ale także efektywnie się uczyć. Nie chcielibyśmy wyjść na takich, którzy nie liczą się ze zdaniem dzieci, ale radzimy, aby przekonać pociechę, że funkcjonalność powinna być najważniejsze.

Dziesięcioletnie dziecko na pewno nie będzie chciało mebli z bajkowymi postaciami, bardziej przypadną mu do gustu “dorosłe” meble, którymi z powodzeniem będzie mogło pochwalić się przed kolegami czy koleżankami. Wybierając fotel do biurka, pamiętajcie, aby był on przede wszystkim ergonomiczny. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że kręgosłup Waszej pociechy nie będzie narażony na żadne skrzywienia czy inne urazy. Co ważne, musi być dostosowany nie tylko do wysokości biurka, ale przede wszystkim do wzrostu dziecka, które będzie na nim siedziało.

Kolejnym ważnym meblem będzie na pewno biurko. Ono również musi być dopasowane do wzrostu dziecka. Powinno także posiadać duży blat, na którym dziecko bez problemu rozłoży książki i zeszyty, a także będzie mógł oddawać się swoim pasjom. Pamiętaj także o dobrym oświetleniu biurka. Dzięki temu Twoje dziecko w komfortowych warunkach będzie mogło korzystać z tego kącika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *