Posted on

Emigracja dziecka do swojego pokoju

Przychodzi taki czas, że dziecko potrzebuje własnej przestrzeni. Nic zatem dziwnego, że wielu rodziców, kiedy maluch osiąga wiek 2-3 lat stara się stworzyć dla niego kąt, w którym nie tylko będzie bezpiecznie odpoczywał, ale także bawił się i rozwijał nowo nabyte umiejętności. Jesteś właśnie na takim etapie? Doskonale, bowiem dziś chcemy podpowiedzieć Ci, czego potrzebuje dziecko we własnym pokoju.

2-3 latek – urządzamy pokoik

Zdajemy sobie sprawę, że każdej mamie trudno rozstać się ze swoim maleńkim dzieckiem choćby na chwilę. Chcielibyśmy, abyście uwierzyły nam, że takie rozstania naprawdę są dobre. Dziecko, które widuje mamę 24 godziny na dobę, a na dodatek często śpi z nią w łóżku, ma trudności z zaaklimatyzowaniem się w innym miejscu lub pozostaniem z inną osobą niż mama. Stąd dobrze jest podjąć decyzję o tym, aby w wieku 2-3 lat stworzyć dla dziecka pokój, w którym będzie mogło samo spać, bawić się (oczywiście pod czujnym okiem rodziców, ale tak, żeby nie zdawało sobie sprawy, że jest obserwowane). Dzieci w wieku 2-3 lat nie potrzebują jeszcze miejsca do nauki, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że potrzebują miejsca, w którym będą mogły malować, lepić, czy kleić różne rzeczy. Dzięki temu ich wyobraźnia będzie się prawidłowo rozwijać. Warto zatem przeglądając meble dla chłopca czy meble dla dziewczynki, poszukać takiego rozwiązania, które bierze pod uwagę stoliczek z krzesełkami, na którym dziecko może rozwijać swoje pasje. Poza tym maluch musi mieć wygodne łóżko, na którym będzie ucinał sobie drzemki w ciągu dnia i przesypiał noce.

Dla Was kochane mamusie zapewne ważne będzie miejsce do przechowywania – wybierzcie takie meble, które mają dużo półek, szafek, w których zmieścicie wszystkie ubranka i zabawki swojej pociechy. Możecie do tego celu użyć specjalnych pudełek na kółkach, które świetnie się sprawdzają, jeśli dziecko bawi się nie tylko u siebie w pokoju, ale np. również w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *