Posted on

Dwulatek i pięciolatek – czy mogą mieć te same meble?

Urządzanie pokoju dla dziecka to dla wielu nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeżeli mamy dzieci w różnym wieku. Jeżeli mają one osobne pokoje, to problem mamy rozwiązany. Ale co zrobić w momencie, kiedy mamy dwójkę dzieci w jednym pokoju i dodatkowo nie są w tym samym wieku? Dziś postaramy się przekazać Ci kilka rad, które pozwolą urządzić pokój dla dwójki dzieci, z których jedno ma dwa latka, zaś drugie pięć. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi dojdziesz do wniosku, że to przedsięwzięcie nie będzie takie straszne.

Meble dla dziecka, które ma dwa latka

Urządzając miejsce w pokoju dla dwulatka, przede wszystkim nadal powinniśmy skupić się na wygodnym łóżku oraz zestawie mebli, które będziemy mogli dowolnie aranżować. O ile łóżko musi być perfekcyjnie dobrane dla malucha – nadal musi posiadać zabezpieczające barierki, które w odpowiednim momencie, kiedy dziecko będzie starsze, będziemy mogli bez problemu zdemontować. Pozostała część mebli może składać się nie tylko z komody, szafy do przechowywania ubrań, jak również miejsca do przechowywania zabawek. Dodatkowo na pewno przyda się stolik i krzesełko, na którym dziecko będzie mogło wykonać swój pierwszy rysunek. Pamiętaj, aby pozostałe meble były tak dobrane, aby mogło z nich korzystać także starsze dziecko. Stolik np. może być regulowany. Jeśli jednak nie chcesz takiego rozwiązania, po prostu wstaw dla starszego dziecka małe biurko, które w przyszłości posłuży mu jako miejsce do nauki.

Pięciolatek – czego potrzebuje?

Meble dla pięciolatka powinny być dostosowane nie tylko do jego wieku. Powinnyśmy przede wszystkim pamiętać o tym, że, jak wspomnieliśmy powyżej, maluch niedługo pójdzie do szkoły. Oznacza to, że powinien mieć zarówno miejsce do zabawy, jak i do przyszłej nauki. Oznacza to w konsekwencji, że nie możesz wstawić mu do pokoiku dziecięcego stolika i krzesełka. Powinnaś dobrać odpowiednie biurko, które na etapie pięciu lat będzie jeszcze miejscem do zabawy, zaś w późniejszym okresie miejscem do nauki. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór biurka, które ma regulowaną wysokość blatu, Dzięki temu będzie ono rosło wraz z dzieckiem. Kolejną częścią wyposażenia z pewnością będą wspomniane wyżej półki i szafa. Te meble pięciolatek może spokojnie dzielić ze swoim młodszym rodzeństwem. Na początku z pewnością będą się tam mieściły zabawki, które w miarę rozwoju dzieci ustąpią miejsca książkom. Nie możesz także zapomnieć o łóżku. Dobierając je możesz wybrać takie, które będzie rosło wraz z dzieckiem.

Dzięki temu nie będziesz musiała go wymieniać w krótkim czasie. Pamiętaj bowiem, że dziecko szybko rośnie, dlatego warto o tym pomyśleć wcześniej. Dobrze, jeżeli łóżko jest w neutralnym kolorze. Pozwoli to na utrzymanie komfortu w momencie, kiedy maluch będzie straszy. Jak widać, urządzenie jednego pokoju dla dwulatka i pięciolatka jest możliwe. Potrzeba jedynie trochę
wyobraźni i odpowiedniej części wspólnej, którą nasze pociechy będą mogły ze sobą dzielić. Spróbuj urządzić taki pokój. To naprawdę nic trudnego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *