Posted on

Pokój dla pięciolatka nie musi być nudny

Urządzając pokój dla niemowlaka, zapewne nie zastanawiasz się nad tym, że Twoje dziecko za chwilę urośnie i będziesz musiała wymienić wystrój pokoiku. Zapewne gdybyś w czasie ciąży myślała o tym, jak szybko będzie rosło Twoje dziecko, zapewne inaczej urządziłabyś jego pokój. Teraz jednak – kiedy w świecie małego człowieka królują niemowlęce meble, a ono ma już pięć lat, czas zmienić wystrój pokoju na taki, który będzie podobał się nie tylko jemu, ale także jego rodzicom.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna mebli dla dzieci, które ukończyły 5-ty rok życia?

Wybierając meble dla dzieci, warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale przede wszystkim
funkcjonalnością. Co to oznacza dla pięciolatka? Ten młody człowiek z jednej strony jest jeszcze małym dzieckiem, z drugiej rodzic powinien wziąć pod uwagę, że za chwilę pójdzie do szkoły. Warto zatem wybrać takie meble, które będą również służyły mu podczas odrabiania pierwszych zadań domowych. Zarówno łóżko, jak i biurko można dobrać tak, aby rosło wraz z naszą pociechą. Zdziwiony, że tak można? Owszem – obecnie w ofercie firm meblowych można znaleźć łóżka, które rozkładają się do odpowiedniego rozmiaru, w miarę jak dziecko rośnie. Podobnie jest z biurkami – jeśli nie chcesz ich co chwilę wymieniać, zdecyduj się na regulowaną opcję, którą będziesz mogła powiększać w momencie, kiedy dziecko urośnie. Te dwa meble są tak naprawdę najważniejszymi dla prawidłowego rozwoju malucha. Nie możemy jednak zapomnieć o szafkach i komodach, w których pięcioletnie dziecko schowa swoje zabawki, zaś w późniejszym czasie książki do nauki.

Kolorowe meble – to jest to!

 

Kiedy oglądasz meble dla dzieci, poza funkcjonalnością powinnaś mieć także na uwadze, że mózg
małego człowieka cały czas się rozwija. Warto zatem postawić na kolorowy zestaw, który nie tylko będzie fajnie wyglądał, ale przede wszystkim pobudzi ich wyobraźnię. Pamiętaj o komforcie dziecka – możesz podzielić pokój na strefy (zabawy, nauki, odpoczynku), dzięki czemu dziecko odnajdzie się w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *