Posted on

Meble dla dzieci – co wybrać dla nowonarodzonego malucha?

Kiedy dowiadujesz się, że będziesz miała dziecko, Twój świat wywraca się o 180 stopni. Czujesz nie tylko szczęście, ale również niepokój. Szczególnie, jeśli ciąża Cię zaskoczyła. Dopiero, kiedy przyzwyczaisz się do myśli o byciu mamą, w Twojej głowie zaczyna układać się plan działania. Zapisujesz wszystko, w co będziesz musiała wyposażyć swój dom, aby Twój maluch czuł się w nim komfortowo. Jednym z punktów, który zapisałaś na liście jest zapewne pokoik dla dziecka. Czy zastanawiałaś się już, jak go urządzisz? Jakiego koloru będą mebelki i przede wszystkim – które w nim umieścisz? Jeśli nie – nie martw się, poniższy artykuł z pewnością może Ci rozwiać wątpliwości.

 

meble dla noworodka

Meble dla chłopca czy dziewczynki?

Zanim zaczniesz urządzać pokoik, poczekaj, aż będzie wiadomo, czy urodzisz chłopca czy dziewczynkę. Wówczas zarówno mebelki, jak i cały wystrój pokoiku będziesz mogła przystosować do płci Twojej pociechy. Jeśli jednak chciałabyś poznać płeć dopiero po urodzeniu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pokoik urządziła neutralnie. Pozwala nie tylko ogromny wybór neutralnych kolorów, ale także mebli, które możesz wykorzystać w pokoju pociechy. Meble dla dzieci, szczególnie dla tych najmłodszych tworzone są w taki sposób, aby nie trzeba było kupować gotowych zestawów. Rodzice mogą wybierać poszczególne elementy, które akurat chcą umieścić w pokoiku pociechy. Należy jednak mieć na uwadze, że przy kupnie gotowego zestawu rodzice mogą liczyć na mniejszą cenę, co podczas przygotowywania domu na przybycie nowego członka rodziny dla wielu jest niezwykle ważne. Pojedyncze modele zaś dają nam swobodę w komponowaniu całego wystroju. Nie ma więc najlepszego rozwiązania. Musisz sama podjąć decyzję, co jest dla Ciebie najważniejsze. Kiedy będziesz wybierała meble i wystrój do pokoiku noworodka, miej na uwadze, że nie tylko Ty musisz dobrze czuć się w tym pomieszczeniu. Najważniejsze jest bowiem dziecko. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wystrój pokoju dziecka, w tym także znajdujące się w nim meble, będą znacznie wpływać na sen i samopoczucie malucha.

Jakie meble wybrać do pokoju noworodka/niemowlaka?

Zapewne zastanawiasz się, jakie meble powinny znaleźć się w pokoiku najmłodszego członka rodziny. Nie ulega żadnej wątpliwości, że najważniejszym będzie łóżeczko, w którym dziecko będzie smacznie spało i odpoczywało. To właśnie na tym meblu powinnaś skupić najwięcej uwagi i oprzeć pozostałą część wystroju wnętrza. Jeżeli zależy Ci na tym, aby meble były przyszłościowe, również łóżeczko możesz wybrać takie, które będzie miało regulowaną wysokość materaca. Poza tym zwróć uwagę na bariery, które będą chroniły Twoją pociechę przed upadkiem. Powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim solidne. Wiadomo bowiem, że im dziecko będzie starsze, tym bardziej będzie się przemieszczało po łóżeczku. Dopiero, kiedy wybierzesz odpowiednie łóżeczko, pomyśl o pozostałym wystroju pokoiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *