Posted on

Meble dla dziewczynki – na co zwrócić szczególną uwagę?

Urządzanie pokoju dziecka wcale nie musi być takie proste, jak Ci się wydaje. Mnogość produktów – mebli i dodatków sprawia, że rodzice często gubią się w gąszczu propozycji i nie wiedzą co mają wybrać. Warto zatem skupić się na najważniejszych aspektach, jakimi są bezpieczeństwo i ergonomiczność mebli i dodatków. Tylko wtedy rodzic będzie miał pewność, że to, co daje dziecku jest dla niego najlepsze. Dziś postaramy się przedstawić Wam informacje, które pozwolą odpowiednio urządzić pokój dla dziewczynki.

Meble dla dziewczynki – nie tylko kolor jest ważny

Wybierając meble dla dziewczynki, wielu rodziców kieruje się bardziej kolorem, aniżeli ich funkcjonalnością. To często ich gubi, bowiem w krótki czasie muszą wymieniać kolejne łóżka, stoliczki na większe. Dzieci bowiem szybko rosną. Owszem, pokój dziecięcy musi być ładny. Taki, aby przyciągał wzrok nie tylko dorosłych domowników i gości, ale przede wszystkim małej księżniczki, która będzie w nim mieszkać. Musi jednak spełniać także określone funkcje, dzięki którym Twoja córka będzie czuła się w nim wygodnie i bezpiecznie.
Urządzanie pokoju córki rozpocznijcie od zastanowienia się, czy chcecie, aby meble, które kupicie służyły jej przez wiele lat, czy jednak możecie pozwolić sobie na to, aby wymieniać je co rok albo dwa. Jeżeli wybieracie to pierwsze rozwiązanie, warto zastanowić się nie tylko nad tym, aby meble “rosły” razem z dzieckiem, ale także nad neutralnymi kolorami, które będą podobały się zarówno 3-latce, jak i dziewczynce, która idzie właśnie do szkoły. Po podjęciu tej decyzji teoretycznie będzie z górki, bowiem przyjdzie czas na zaaranżowanie wnętrza. Musisz pamiętać, aby córka miała nie tylko kąt do nauki, ale również do zabawy. Dziecko potrzebuje bowiem przestrzeni, na której będzie mogło przyjemnie spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *