Posted on

Urządzamy pokój ukochanej córeczki

Urządzanie pokoju dla dziecka nie zawsze należy do najłatwiejszych. Nieważne ile maluch ma lat, zawsze pojawią się trudności, które rodzic będzie musiał rozwiązać. Jednym z nich na pewno będzie wybór mebli. W zależności od tego czy masz córkę czy syna oraz w jakim wieku są Twoje dzieci, możesz spodziewać się większych lub mniejszych kłopotów. Okazuje się bowiem, że im młodsze dziecko, tym problemów mniej, bowiem masz prawo wyboru. Jeżeli jednak urządzasz pokój nastolatka, niestety będziesz musiała liczyć się z jego zdaniem.

Dziś chcemy podpowiedzieć Wam jakie meble dla dziewczynki wybrać, jeżeli ta ma trzy albo 6 lat. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam w spokoju urządzić kącik małej księżniczki.

Pokój dla 3-latki – na czym się skupić?

Dziecko, które ma 3 latka, niezależnie od tego, czy jest chłopcem czy dziewczynką potrzebuje w swoim pokoiku miejsca do zabawy. Dobrze zatem, aby mebelki ustawić tak, aby dać mu przestrzeń, która pozwoli mu odpowiednio się rozwijać. Aby zachować porządek w pomieszczeniu, warto pokoik wyposażyć w specjalne pojemniki lub skrzynie, w których z powodzeniem pomieścisz wszystkie zabawki. Jeżeli nie przekonują Cię kolejne pudła, zainwestuj w półki i komody, które również świetnie nadają się do przechowywania nie tylko ubranek, ale także zabawek.

Córeczka powinna mieć także miejsce, w którym będzie mogła rysować lub bawić się plasteliną. Najlepiej sprawdzi się się tutaj stolik z krzesełkami, na których Twoja córeczka będzie mogła wygodnie usiąść. Pamiętaj, aby wybrać takie mebelki, które będą bezpieczne dla Twojej pociechy. Najlepiej, aby miały zaokrąglone rogi, dzięki czemu córeczka nie rozbije sobie głowy. Jeżeli chodzi o kolor mebli, możesz tutaj zaszaleć. 3-letnie dziecko powinno mieć meble, które będą pobudzały jego wyobraźnię. Oznacza to, że nie musisz bać się żywych kolorów, wręcz przeciwnie, powinny one towarzyszyć córce już od samych drzwi. Aby dalej rozwijać wyobraźnię, wybierz np. krzesełka w kształcie zwierzątek czy ulubionych postaci z bajek. Jak widzisz – w urządzaniu pokoju dla malucha masz pełną dowolność. 3-letnia córeczka na pewno nie będzie się sprzeciwiać Swoim wyborom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *