Posted on

Pokój małej księżniczki – urządzamy małe królestwo

Kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko, chcemy dla niego jak najlepiej. Stąd ogromne przygotowania na jego przyjście na świat. Jednym z takich momentów jest urządzanie kącika lub pokoiku, w którym ma zamieszkać nowy członek rodziny. Rodzice, w poszukiwaniu odpowiedniego wystroju, godzinami przeszukują strony internetowe z inspiracjami, które pozwolą im stworzyć miejsce nie tylko ładne, ale także funkcjonalne. Dziś podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, urządzać pokój dla dziewczynki, aby ta czuła się w nim nie tylko wygodnie i bezpiecznie, ale jak prawdziwa księżniczka.

Na początek łóżeczko i inne akcesoria

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że maleńka córeczka, która przyjdzie na świat, nie będzie jeszcze potrzebowała biurka i krzesła do nauki. Stąd skupiasz się na zupełnie innych mebelkach, które mają zapewnić komfort zarówno jej, jak i Tobie w momencie, kiedy będziesz w danym miejscu przebywać. Meble dla dziewczynki, to bardzo wdzięczny temat, bowiem na rynku odnajdziesz ich mnóstwo. Skup się jednak na takich, co do których będziesz miała pewność, że są bezpieczne dla maluszka. Pierwszym i podstawowym meblem, które powinno znaleźć się w królestwie księżniczki jest łóżeczko do spania.

Obecnie na rynku mamy mnóstwo modeli, które pozwalają dziecku bezpiecznie odpoczywać, zaś rodzicom zapewnić komfort w pielęgnacji i opiece nad maluszkiem. Jeśli masz mało miejsca i po urodzeniu córeczki nie chcesz wstawiać od razu pełnowymiarowego łóżeczka, możesz skorzystać z innych propozycji – kołyski lub łóżeczka dostawianego do Twojego łóżka. Wówczas nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale przede wszystkim cały czas będziesz miała maleństwo na oku. Łóżeczko dostawne doskonale sprawdza się w nocy, kiedy przychodzi pora karmienia. Mama nie musi wówczas wstawać z łóżka, bowiem ma maluszka od razu przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *