Posted on

Córka – nasze oczko w głowie – jak urządzić jej pokój?

Urządzanie pokoju dla dziecka, to dla wielu nie lada wyzwanie. Masz zamiar zabrać się to zadanie? Zanim to zrobisz, odpowiednio się przygotuj. Przede wszystkim musisz przemyśleć, co chcesz zmieścić w określonym pomieszczeniu, jak również jakie kolory będą odpowiednie. Jeżeli myślisz, że dziewczynka, to tylko róż, od razu odpowiemy, że jesteś w ogromnym błędzie. Wiele małych dam wprost nie znosi tego koloru, dlatego warto zapytać swoją pociechę, jaki kolor ścian i mebli chciałaby mieć w swoim pokoiku. Weź także pod uwagę wiek dziecka. Zupełnie inaczej będziesz bowiem urządzała pokój dla malutkiej księżniczki, a inaczej dla nastolatki, która maswoje zdanie.

Pamiętaj, że meble dla dziewczynki, to podstawa udanej aranżacji. To właśnie one nadają charakteru całemu wnętrzu. Ważne, aby były nie tylko ładne i dopasowane do preferencji córki, ale przede wszystkim wygodne. Komfort i funkcjonalność – te dwa słowa nie powinny Cię opuszczać ani na chwilę podczas aranżacji pokoju córki.

Dopiero, kiedy wybierzesz kolory ścian i meble, pomyśl o dodatkach i dekoracjach. To właśnie one robią cały klimat pomieszczenia. Jeżeli urządzasz pokój nastolatki, możesz razem z nią wybrać się na zakupy. Wówczas będziesz miała pewność, że wybrane dodatki z pewnością przypadną jej do gustu.

Zaczynamy urządzanie…

Urządzanie pokoju dziewczynki, to nie tylko wybór mebli, ale również koloru ścian i dodatków. To już wiemy. Ale od czego rozpocząć? Otóż poza wyborem ścian, warto najpierw zmierzyć pokój, aby wiedzieć, jakiego rodzaju meble możemy dobrać. Wiedząc to będziesz mogła rozpocząć aranżację wnętrza.

Pamiętaj – wybór mebli nie zawsze zależy do Ciebie – tak naprawdę im starsza córka, tym mniej będziesz miała do powiedzenia. Aby nie zbankrutować, określ jedynie budżet, który twoja pociecha może przeznaczyć na wymarzone meble. Resztę pozostaw jej. Czuwaj jedynie nad jej komfortem i funkcjonalnością mebli, które sama wybierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *