Posted on

Pokój dla 6-letniej córki – może być zabawnie

Kiedy przychodzi Ci zmienić wystrój pokoju dziecięcego, często na straży do swojego królestwa staje sama zainteresowana, wyrażając niechęć do Twoich pomysłów. Musisz sobie uświadomić – 6-letnie dziecko może mieć już swoje zdanie. Jeżeli nie boi się go wyrazić, nie pozostanie Ci nic innego, jak wysłuchać tego, czego oczekuje od nowego pokoju. Tylko wtedy będziesz mogła stworzyć aranżację, która będzie podobała się nie tylko Twojej córce, ale przede wszystkim będzie funkcjonalna i komfortowa. W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć Ci, na co zwrócić szczególną uwagę, abyście obie były zadowolone z pokoju, który stworzysz.

Czy słuchać dziecka?

Jak wspomnieliśmy wyżej, jeżeli Twoja córka skończyła 6 lat, z pewnością będzie miała już swoje zdanie. Może stwierdzić, że meble dla dziewczynek nie są dla niej, co w konsekwencji będzie oznaczało, że pozostanie Ci kupić zestaw dla starszych dzieci. Z jednej strony będzie to lepszy wybór, bowiem posłużą jej one dłużej. Może jednak stwierdzić także, że nie jest gotowa na to, aby mieć “dorosłe” meble. Nasza rada jest taka – posłuchaj swojego dziecka, bo tylko wtedy sprawisz, że będzie naprawdę szczęśliwe. Wracając jednak do sedna artykułu – szukając odpowiedniego wystroju do pokoju 6-latki powinnaś zwrócić uwagę na to, że Twoje dziecko chodzi już do przedszkole, jeśli nie do szkoły (część rodziców wysyła dzieci do pierwszej klasy, kiedy te ukończą 6-ty rok życia). Ważne jest zatem, aby w swoim pokoju Twoja córka posiadała odpowiednie miejsce do nauki. Co za tym idzie – skup się na odpowiednim biurku, które będzie nie tylko odpowiedniej wielkości, ale również będzie miała miejsce do przechowywania książek, zeszytów i potrzebnych przyborów.

Kolejnym meblem, który powinien zwrócić Twoją uwagę jest krzesło. Koniecznie musi być ergonomiczne i wielkością dopasowane nie tylko do wzrostu dziecka, ale również do biurka. Pamiętaj jednak, że Twoja 6-letnia córka jest nadal dzieckiem. Zostaw jej odrobinę miejsca do zabawy, którą tak kocha. Stolik, gdzie będzie mogła układać puzzle lub rysować na pewno ją ucieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *