Posted on

10 i 12 lat – urządzamy pokoje nastolatek

Jeżeli masz dzieci, zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, że ich wychowanie może nie należeć do najłatwiejszych. I nie chodzi tutaj jedynie o ich zachowanie, wpojenie odpowiednich zasad, ale także zachcianki, które mogą Cię przyprawić o zawrót głowy. Jedną z takich sytuacji może być wybór mebli do pokoju córki. Dziewczynki, które ukończyły 10-ty rok życia z reguły wiedzą czego chcą.

Co zatem zrobić, aby urządzając pokój nastolatki sprawić, abyś Ty miała pewność, że jest ergonomiczny i bezpieczny dla rozwijającego się dziecka, a i dziecko było zadowolone?Postaramy się przybliżyć ten temat poniżej.

Weź pod uwagę, co mówią dzieci

Jak wspomnieliśmy, dzieci w wieku 10-12 lat, doskonale wiedzą czego chcą. Co za tym idzie – mogą na Tobie wymuszać decyzje, które nie do końca będą Ci się podobać. Pamiętaj jednak, że meble dla dziewczynki powinny podobać się zarówno Tobie, jak i samej zainteresowanej. Warto zatem posłuchać swojej pociechy, żebyście w przyszłości obie miały poczucie, że podjęliście słuszne decyzje. Kiedy zatem będziesz szukała mebli do pokoju dziecięcego, usiądź wraz z córką i razem przejrzyjcie katalogi lub strony internetowe. Wówczas dziecko będzie miało poczucie, że swój pokój urządza razem z Tobą. Ty zaś nie zapomnij o najważniejszych aspektach – wygodnym łóżku i ergonomicznych biurku i krześle, które pozwolą Twojej pociesze nie męczyć się podczas odrabiania lekcji i nauki, jak również miejscu do przechowywania. Pozostałą część pokoju zostaw dziecku… niech ono postara się go urządzić. Zastrzeż jedynie budżet, który będziesz mogła przeznaczyć na tego zachcianki. Pamiętaj także, aby zachować rozsądek podczas wybierania kolorów do pokoju. Być może Twoja córka zechce mieć mocno czerwoną lub czarną ścianę. Jeżeli pomysły dziecka nie przypadną Ci do gustu, przedyskutuj je z nim oraz ze swoją drugą połową. Razem powinniście dojść do kompromisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *